Płyta niskoszumowa URSA jest sztywną płytą wykonaną z włókien szklanych połączonych żywicą

termoutwardzalną, pokrytą od strony zewnętrznej folią aluminiową zbrojoną siatką z włókna szklanego, stanowiącą barierę powietrzną. Od strony przepływającego strumienia powietrza płyta pokryta jest woalem szklanym bezbarwnym lub w kolorze czarnym.

 

 Trwałość: woal szklany pokrywający płytę od strony przepływającego

strumienia powietrza czyni ją odporną na uszkodzenia podczas wykonywania,

montażu oraz eksploatacji przewodów. 

 Oszczędność Kosztów Energii: wyjątkowo wysoka szczelność

przewodów w połączeniu z bardzo dobrą izolacyjnością cieplną płyt

QUIETR pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii i usprawnienie

systemu.

 

 Cichy System: instalacje wykonane w oparciu o zastosowanie płyt URSA są bardzo ciche. Integralne włókna szklane tworzą doskonałą izolację akustyczną tłumiącą hałasy spowodowane

zarówno pracą urządzeń, przepływem powietrza jak i odgłosy z sąsiednich pomieszczeń, które mogłyby być przenoszone poprzez system przewodów.

 

 Lekkość: dużo mniejsza waga i w związku z tym minimalne obciążenie dla budynku w porównaniu z tradycyjnymi systemami z blachy.

 

 Paroizolacja: zewnętrzna powłoka płyt stanowiąca paroizolację w sposób skuteczny zmniejsza szansę kondensacji pary wodnej i zapobiega w ten sposób możliwości uszkodzenia materiału i systemu, które mogłaby spowodować niepożądana wilgoć.

 

Atesty: płyty URSA posiadają wszelkie atesty wymagane polskim i europejskim prawem, w tym aprobatę techniczną, atest ogniowy, atest higieniczny

Wykonanie instalacji ogrzewania nadmuchowego

Instalacja nadmuchowa zbudowana jest z prostokątnych kanałów. W zależności od indywidualnych potrzeb naszych klientów, kanały wykonujemy z zastosowaniem nowoczesnych lekkich, szczelnych i o lepszej akustyce materiałów . Kanały mogą zostać zabudowane ściankami gipsowo kartonowymi, pod stropem, w posadzce lub zasłonięte podwieszanym sufitem itp.

Możliwości jakie powstają dzięki instalacji ogrzewania nadmuchowego nie można nie docenić – domy mieszkalne, a także budynki użytkowe zyskują w ten sposób dodatkową powierzchnię użytkową. Nie jest to może kolosalna różnica, ale pomieszczenie zdecydowanie zyskuje na możliwości niemal dowolnej aranżacji wnętrza.

Ogrzewanie nadmuchowe ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę jaką jest specyficzna budowa instalacji, która umożliwia rozbudowanie jej o kolejne moduły, dzięki czemu mamy większe możliwości programowania jakości powietrza w budynku. Ogrzewanie pompą ciepła w chłodniejszych okresach z łatwością zmienia się w wydajną klimatyzację i wentylacje w porze letniej. Rekuperacja umożliwia odzyskiwanie ciepła podczas swobodnego przewietrzania pomieszczeń również w czasie chłodnych pór roku, a zamontowanie dodatkowego nawilżacza i filtrów anty-smogowych pozwoli na uzyskanie najlepszej możliwej jakości powietrza w budynku.

Wszystkie klimatyczne właściwości są ustawiane na intuicyjnym i prostym w obsłudze programatorze oraz przez aplikację na smartfona, co sprawia, iż zarządzanie parametrami staje się niezwykle wygodne.

Kanały niskoszumowe
 powietrzne z płyt URSA

Nowoczesne wnętrza bez grzejników

Bardzo podobna sytuacja występuje w przypadku remontowanych budynków, gdzie przyszłym mieszkańcom prawie zawsze zależy na naturalnym oświetleniu słonecznym, a co za tym idzie dążą do zamontowania przeszkleń na jak największej powierzchni ściennej. W tej sytuacji ponownie najlepiej sprawdzają się systemy ogrzewania nadmuchowego. Warto wspomnieć, iż oszczędności w porównaniu do tradycyjnej instalacji grzewczej opartej na podgrzewanej wodzie i grzejnikach ściennych sięgają nawet 30%.

To powinieneś wiedzieć

Nie jest łatwo wyobrazić sobie, że w budynku może być ciepło, bez instalacji setek metrów rur i węży, bez grzejników wiszących na ścianach. A jednak. To właśnie zaleta ogrzewania nadmuchowego. Jak to działa?

Ogrzewanie nadmuchowe to takie, gdzie odpowiednio ogrzane powietrze za pomocą kanałów wentylacyjnych trafia do wybranych pomieszczeń. Aby miało wtedy odpowiednią temperaturę wykorzystujemy pompy ciepła.

Powietrze zasysane jest przez czerpnię wewnętrzną, po czym przechodzi przez umieszczony na wlocie do urządzenia filtr. Na nim zatrzymują się zanieczyszczenia mechaniczne, które mogą znajdować się w zasysanym powietrzu. W domu jednorodzinnym wystarcza zwykle jedna czerpnia wewnętrzna, jednak gdy kondygnacje są oddzielone zamkniętymi drzwiami, wskazane jest, aby kanał zbierający posiadał kratę czerpni na każdej kondygnacji.

Podgrzewanie powietrza następuje w wymienniku urządzenia, następnie rozprowadzane jest systemem kanałów wentylacyjnych zakończonych kratkami nadmuchowymi. Przez nie wydmuchiwane jest do pomieszczeń. Kanały rozprowadzające ciepłe powietrze układa się poziomo - w podłodze, na poddaszach nieużytkowych lub nad sufitami podwieszanymi, a pionowo - w kanałach instalacyjnych.

Aby ogrzać się ciepłym powietrzem nie musisz jechać do Grecji. Ogrzewanie nadmuchowe wymyślono po to, by w prosty sposób dostarczyć ciepłe powietrze tam gdzie chcesz.

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone

Oddział: Warszawa, Ul. Broniewskiego 28 | Tel. +48 721-821-806 | e-mail: wentylacja@op.pl

Siedziba firmy: Skierniewice, Ul. Jana Brzechwy 8 | Tel. +48 721-821-806 | e-mail: wentylacja@op.pl

Kontakt

Realizacje

O firmie

Typy i rodzaje

Kiedy staniesz się szczęśliwym posiadaczem ogrzewania nadmuchowego, możesz dojść do wniosku, że ciepłe powietrze to nie wszystko. Jasne że nie. Ale nie jest to powód do stresu. Nic straconego. Tak się szczęśliwie składa, że system ogrzewania nadmuchowego latem pełni funkcję klimatyzacji, można także rozbudować o funkcję wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nawilżania i filtrację.

Systemy ogrzewania nadmuchowego świetnie komponują się z trendami nowoczesnej architektury. Duże tarasowe okna pozwalają na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym, ale jednocześnie utrudniają montaż tradycyjnych grzejników, które zasilane są podgrzewaną wodą. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że idea nowoczesnej architektury kłóci się z montowaniem grzejników na ścianach, gdyż te ograniczają przestrzeń i jednocześnie możliwości aranżacji wystroju wnętrza.

System ogrzewania nadmuchowego

Ogrzewanie nadmuchowe